2023-04-17

Drugiego kwietnia świętujemy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Święto obchodzone jest w dzień urodzin słynnego, duńskiego baśniopisarza- Hansa Christiana Andersena. Celem tego wydarzenia jest promowanie wartościowej literatury wśród młodych odbiorców.

Najmłodsi uczniowie z oddziału przedszkolnego w ramach Dnia Książki oraz ogólnopolskiego projektu "Z Kotem Amadeuszem przez świat wartości i emocji" wysłuchali z ogromnym zainteresowaniem historię kota, który był bardzo bystry i ciekawy świata, ale nie chciał nauczyć się czytać. Jak się później okazało, umiejętność czytania jest bardzo istotną kwestią w życiu, ponieważ towarzyszy nam praktycznie w każdej sytuacji. Uczniowie z oddziału przedszkolnego pod kierunkiem Pani Agnieszki wyciągnęli wnioski, że czytanie pozwala nam się zrelaksować, odpocząć, rozwinąć myśli, poszerzyć swoje zainteresowanie, wpływa na styl naszego wypowiadania się, ale i również pozwala nam uciec od trudności życia codziennego. Następnie dzieci zapoznały się z książką, tego w jaki sposób jest zbudowana oraz co powinna w sobie zawierać.

Pod koniec bardzo aktywnych i kreatywnych zajęć uczniowie przystąpili do stworzenia swoich własnych mini książeczek. Każdy według własnego pomysłu i techniki zaprojektował i zapełnił kartę interesującymi dla siebie treściami. Celem zajęć było uświadomienie i propagowanie czytelnictwa już od najmłodszych lat oraz przybliżenie znaczenia książki w życiu dzieci, pobudzenie do twórczego działania, odkrywanie nowych książek, zachęcenie do słuchania i czytania literatury.

Wszelkie prawa zatrzeżone. Zabraniamy kopiowania i powielania treści bez zgody administratora strony.

• Dlaczego warto czytać? Zajęcia w ramach projektu z Kotem Amadeuszem