Godło Polski
Godło Szkoły Podstawowej nr 3 w Biłgoraju

13. Drużyna Starszoharcerska „POCHODNI” im. phm. Tadeusza „Neya” Iwanowskiego

13. Drużyna Starszoharcerska „Pochodni” powstała w październiku 2016 roku. Od roku 2018 nosi imię phm. Tadeusza „Neya” Iwanowskiego. Skupia w swoich szeregach uczniów ze szkoły, miasta i powiatu. Zgodnie z Przyrzeczeniem i Prawem harcerskim każdy harcerz niesie chętną pomoc innym oraz służy Bogu i Polsce. Jest to możliwe dzięki umiejętnościom nabywanym zarówno podczas zbiórek, jak i biwaków, rajdów, obozów. Członkowie drużyny aktywnie uczestniczą w obchodach świąt państwowych, akcjach charytatywnych, inscenizacjach historycznych. Poznają Polskę i Europę podczas rajdów, zlotów i wycieczek. Przyjaźnią się ze skautami z całego świata. Potrafią rozpalić ognisko, czytać mapę, korzystać z kompasu, zbudować obozowisko, udzielić pierwszej pomocy, szyć, gotować i jeszcze wiele innych rzeczy zrobią bez korzystania ze smartfona czy komputera. Niestety, wbrew obiegowej opinii- nie jedzą szyszek;), chyba że z prażonego ryżu i karmelu.

 • 13. Drużyna Starszoharcerska „POCHODNI” im. phm. Tadeusza „Neya” Iwanowskiego
 • 13. Drużyna Starszoharcerska „POCHODNI” im. phm. Tadeusza „Neya” Iwanowskiego
 • 13. Drużyna Starszoharcerska „POCHODNI” im. phm. Tadeusza „Neya” Iwanowskiego
 • 13. Drużyna Starszoharcerska „POCHODNI” im. phm. Tadeusza „Neya” Iwanowskiego
 • 13. Drużyna Starszoharcerska „POCHODNI” im. phm. Tadeusza „Neya” Iwanowskiego
 • 13. Drużyna Starszoharcerska „POCHODNI” im. phm. Tadeusza „Neya” Iwanowskiego
 • 13. Drużyna Starszoharcerska „POCHODNI” im. phm. Tadeusza „Neya” Iwanowskiego
 • 13. Drużyna Starszoharcerska „POCHODNI” im. phm. Tadeusza „Neya” Iwanowskiego
 • 13. Drużyna Starszoharcerska „POCHODNI” im. phm. Tadeusza „Neya” Iwanowskiego