Godło Polski
Godło Szkoły Podstawowej nr 3 w Biłgoraju

Kalendarz wydarzeń w roku szkolnym 2021/2022

Kalendarz wydarzeń w roku szkolnym 2023/2024

 

 

Rozpoczęcie roku szkolnego

4 września 2023r.

Dyrekcja szkoły

Ślubowanie uczniów klas pierwszych

4 września 2023r.

Anna Wołoszyn

Anna Pałubska

Bożena Smyl

84. rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego - Osuchy

27 wrzesień 2023r.

13. DSH „Pochodni”
hm. Dorota Woźniak HR

Dzień Chłopaka

wrzesień 2023 r.

Wychowawcy klas

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

28-29 września 2023r.

Anna Wujec

Anna Banach

Ewa Kubik

Zlot Hufca ZHP Zamość w Starosielu

7-8 października 2023r.

13. DSH „Pochodni”
hm. Dorota Woźniak HR

Światowy Dzień Zwierząt

październik 2023r.

Anna Wujec

 

Dzień Edukacji Narodowej

październik 2023r.

Anna Kusz

Wychowawcy kl. 0-III

Spotkanie z podróżnikiem

październik 2023r.

Renata Adaszek

Urszula Senczyna

XXIII Dzień Papieski

październik 2023r.

s. Małgorzata Sykuła                       

 s. Taida Pęczak

Małgorzata Malec

Pasowanie na czytelnika uczniów

klas pierwszych

październik 2023 r.

 

Ewa Kubik

 

Rajd – Roztocze Środkowe

październik 2023 r.

Urszula Senczyna

Aldona Dołomisiewicz

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

październik 2023 r.

Ewa Kubik

#SzkolaPamięta

październik 2023 r.

Aldona Dołomisiewicz

Samorząd Uczniowski

Wychowawcy klas 0-VIII

Rocznica Odzyskania Niepodległości

listopad 2023 r.

Ewa Rojek

Agnieszka Falandysz – Ćwikła

Ewa Kubik

Anna Kusiak, Anna Tarnowska

Patriotyczny Rajd Nocny
 „Mamy Niepodległą”

listopad 2023 r.

13. DSH „Pochodni”

hm. Dorota Woźniak HR

Andrzejki

listopad 2023 r.

Wychowawcy klas

Dyskoteka andrzejkowa połączona
z akcją charytatywną na rzecz bezdomnych zwierząt

listopad 2023 r.

Samorząd Uczniowski

Dzień Życzliwości

listopad 2023 r.

Samorząd Uczniowski

Międzynarodowy Dzień Osób

z Niepełnosprawnościami

grudzień 2023 r.

Monika Żbikowska

Ewa Paluch

Katarzyna Szczerbińska

Anna Banach

Dzień Wolontariusza

grudzień 2023 r.

Agnieszka Knapik

Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka

grudzień 2023 r.

Agnieszka Knapik

Anna Wujec

Mikołajki

grudzień 2023 r.

Wychowawcy klas

Mikołajki – akcja – „Czapka Mikołaja zwalnia z pytania”

grudzień 2023 r.

Samorząd Uczniowski

Finał Szlachetnej Paczki
- akcja charytatywna

grudzień 2023 r.

13. DSH „Pochodni”
hm. Dorota Woźniak HR

Poczta świąteczna

grudzień 2023 r.

Ewa Kubik

Betlejemskie Światło Pokoju

8 -22 grudzień 2023 r.

13. DSH „Pochodni”
hm. Dorota Woźniak HR

Spotkania opłatkowe

grudzień 2023 r.

Wychowawcy klas

Jasełka Bożonarodzeniowe

grudzień 2023 r.

s. Małgorzata Sykuła

Poczta Bożonarodzeniowa

grudzień 2023 r.

Samorząd Uczniowski

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
 - akcja charytatywna

styczeń 2024 r.

13. DSH „Pochodni”
hm. Dorota Woźniak HR

Dzień Integracji

styczeń 2024 r.

Teresa Kuna

zespół pedagogów specjalnych

Choinka szkolna

styczeń 2024 r.

Samorząd Uczniowski

Bezpieczne ferie zimowe

styczeń 2024 r.

Nauczyciele kl. O- III

Wychowawcy i nauczyciele ZET

Zimowisko

styczeń/ luty 2024 r.

Dyrekcja szkoły

Poczta walentynkowa

luty 2024 r.

Samorząd Uczniowski

Walentynki

luty 2024 r.

Wychowawcy kl. 0-III

Wychowawcy i nauczyciele ZET

Dyskoteka walentynkowa połączona
z akcją charytatywną na rzecz bezdomnych zwierząt

luty 2024 r.

Samorząd Uczniowski

Dzień Myśli Braterskiej

22 lutego 2024r.

13. DSH „Pochodni”
hm. Dorota Woźniak HR

Dzień Kobiet

marzec 2024 r.

Wychowawcy

Anna Kusiak

Pierwszy Dzień Wiosny

marzec 2024 r.

Wychowawcy kl. 0-III

Wychowawcy i nauczyciele ZET

Talentshow z okazji Pierwszego Dnia Wiosny

marzec 2024 r.

Samorząd Uczniowski

Dzień Zespołu Downa

marzec 2024 r.

Monika Żbikowska

Anna Banach

Ewa Paluch

Katarzyna Szczerbińska

Dzień Autyzmu

kwiecień 2024 r.

Monika Żbikowska

Anna Banach

Ewa Paluch

Katarzyna Szczerbińska

Rajd pamięci Dzieci Zamojszczyzny

27 kwietnia 2024 r.

13. DSH „Pochodni”
hm. Dorota Woźniak HR

Akcja charytatywna „Pola nadziei”

Zbiórka dla Hospicjum Santa Galla

kwiecień, maj 2024r.

13. DSH „Pochodni”
hm. Dorota Woźniak HR

Akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

maj 2024 r.

Anna Banach

Anna Tarnowska

Agnieszka Knapik

Anna Kusiak

80. Harcerska Wyprawa Pamięci                       na Monte Cassino

15-20 maja 2024r.

13. DSH „Pochodni”
hm. Dorota Woźniak HR

„Majówka z Trójką”

maj/czerwiec 2024 r.

Teresa Kuna                                           zespół pedagogów specjalnych

Dzień Matki i Ojca

maj/czerwiec 2024r.

Nauczyciele kl. 0-III

Wychowawcy ZET

Dzień Dziecka

czerwiec 2024 r.

Wychowawcy klas

Uczniowski pokaz ciekawych eksperymentów chemicznych i fizycznych- klasy VIII

czerwiec 2024r.

Aneta Kozakiewicz - Zapora

Rajd spódnicowy

15 czerwca 2024r.

13. DSH „Pochodni”
hm. Dorota Woźniak HR

Imprezy i uroczystości miejskie

84. rocznica wybuchu II wojny światowej

1 września 2023 r.

Poczet sztandarowy

13. DSH „Pochodni”

Rocznica Zagłady Biłgorajskich Żydów

2 listopada 2023 r.

13. DSH „Pochodni”

Narodowe Święto Niepodległości

11 listopada 2023 r.

Poczet sztandarowy

13. DSH „Pochodni”

Rocznica powstania Armii Krajowej

14 lutego 2024 r.

Poczet sztandarowy

13. DSH „Pochodni”

Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

1 marca 2024 r.

Poczet sztandarowy

13. DSH „Pochodni”

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

13 kwietnia 2024 r.

Poczet sztandarowy

13. DSH „Pochodni”

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

2 maja 2024 r.

13. DSH „Pochodni”

Narodowe Święto Trzeciego Maja

3 maja 2024 r.

Poczet sztandarowy

13. DSH „Pochodni”

Narodowy Dzień Zwycięstwa

8 maja 2024 r.

Poczet sztandarowy

13. DSH Pochodni

Rocznica bitwy pod Osuchami

23 czerwca 2024 r.

13. DSH „Pochodni”

Rocznica mordu w lesie Rapy

7 lipca 2024 r.

13. DSH „Pochodni”

Powstanie Warszawskie

1 sierpnia 2024 r.

13. DSH „Pochodni”

Rocznica bitwy warszawskiej

Święto Wojska Polskiego

15 sierpnia 2024 r.

13. DSH „Pochodni”

 

 

Konkursy organizowane dla uczniów z ZET

 

Konkurs plastyczny na ulubionego bohatera z książki

listopad 2023 r.

Ewa Kubik

Turniej gry w warcaby

listopad 2023 r.

Anna Markiewicz

„Przypowieści Pana Jezusa” – konkurs plastyczny

marzec 2024 r.

Małgorzata Malec

„Wiosenne kwiaty” – konkurs plastyczny

 

kwiecień 2024 r.

Nina Wróbel

Turniej sportowo-ekologiczny                              z okazji Dnia Ziemi

kwiecień 2024 r.

Anna Markiewicz

 

                                                                                     

Konkursy organizowane przez szkołę w klasach I – III szkoły podstawowej

 

Konkurs plastyczny ,,Barwy jesieni”

październik 2023 r.

Wychowawcy świetlicy

„Zrobię różaniec” konkurs dla klas II

 

październik 2023 r.

s. Małgorzata Sykuła

Konkurs recytatorski

listopad 2023 r.

Bożena Smyl

Anna Wołoszyn

Marzena Hysa

Konkurs czytelniczo – plastyczny na  kalendarz adwentowy

grudzień 2023 r.

Ewa Kubik

„Z niepełnosprawnym na co dzień – jak pomóc a nie szkodzić”

grudzień 2023 r.

Agnieszka Knapik

Stroik bożonarodzeniowy

grudzień 2023 r.

Wychowawcy świetlicy

Konkurs plastyczny „Pejzaż zimowy”

styczeń 2024 r.

Wychowawcy świetlicy

Szkolny konkurs na najpiękniejszy zeszyt

luty 2024 r.

Anna Wołoszyn

Bożena Smyl

Anna Pałubska

Mistrz ortografii

marzec 2024 r.

Anna Kusz

Marzena Hysa

Ewa Paluch

Witamy Cię wiosno kolorami tęczy

 

marzec 2024 r.

Wychowawcy świetlicy

 Ozdoba wielkanocna

marzec 2024 r.

Wychowawcy świetlicy

Arcymistrz mnożenia

kwiecień 2024 r.

Urszula Chyl

Małgorzata Grabowska

Małgorzata Wujec

V Szkolny Konkurs Piosenki Patriotycznej

kwiecień 2024 r.

Diana Smyl

Anna Kusz

Konkurs czytelniczy

kwiecień 2024 r.

 

Ewa Kubik

Konkurs czytelniczy ze znajomości baśni  H. Ch. Andersena

 

kwiecień 2024 r.

Ewa Kubik

 

Konkurs na najciekawszą reklamę/ recenzję wybranej książki

maj 2024 r.

Ewa Kubik

 

Olimpiada sportowa

czerwiec 2024 r.

Diana Smyl

 

Konkursy zewnętrzne organizowane w klasach I-III

 

Ogólnopolski Konkurs Matematyczny„Leon”

-sesja jesienna  

-sesja zimowa

-sesja wiosenna

Diana Smyl

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR

marzec 2024r.

Grażyna Zych

Poprawna Polszczyzna

marzec 2024r.

Anna Wołoszyn

Międzyszkolny Konkurs Matematyczny dla 6-latków

marzec 2024r.

Marta Dec

Ogólnopolskie Dyktando Szkolne

kwiecień 2024r.

Ewa Paluch

Zawody sportowe według kalendarza Szkolnego Związku Sportowego

wrzesień – czerwiec 2023/ 2024

Nauczyciele wychowania fizycznego

 

 

Konkursy organizowane przez szkołę w klasach IV-VIII

 

Konkurs fotograficzny „Jesień oczami ucznia”

wrzesień/październik 2023 r.

Aldona Dołomisiewicz

Urszula Senczyna

Renata Adaszek

Wewnątrzszkolny Konkurs Wiedzy

o Ojcu Świętym Janie Pawle II

październik 2023 r.

Małgorzata Malec

s. Małgorzata Sykuła

Barwy jesieni - szkolny konkurs plastyczny

październik 2023r.

Anna Kusiak

 

Konkurs fotograficzny „Z książką ci do twarzy”

październik – listopad 2023 r.

Ewa Kubik

Witaj gwiazdko złota – szkolny konkurs plastyczny

listopad 2023 r.

Anna Kusiak

Konkurs na najpiękniejszą grafikę świąteczną

listopad/grudzień 2023 r.

Jacek Odrzywolski

Leszek Mroczek

Konkurs czytelniczy „Festiwal pięknego czytania”

grudzień 2023 r.

Ewa Kubik

Ewa Rojek

Agnieszka Falandysz - Ćwikła

Konkurs na najładniejszy kalendarz adwentowy kl. VII-VIII

grudzień 2023 r.

Aldona Dołomisiewicz

Konkurs wiedzy o zanieczyszczeniu powietrza dla klas VII

grudzień 2023 r.

Aneta Kozakiewicz - Zapora

Prezentacja multimedialna o wybranym mieście niemieckiego obszaru językowego DACHL kl. VII-VIII

luty 2024 r.

Aldona Dołomisiewicz

Mirosław Wąsek

Szkolny Konkurs Fizyczny –                       „Ryzyk – fizyk”

luty 2024 r.

Jacek Kusz

„Wiosna wokół nas”

konkurs plastyczny

marzec 2024 r.

Anna Kusiak

Eliminacje szkolne Ogólnopolskiego Turnieju BRD

marzec/kwiecień 2024 r.

Jacek Odrzywolski

Leszek Mroczek

Eliminacje szkolne Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej

marzec/kwiecień 2024 r.

Leszek Mroczek

Jacek Odrzywolski

Dzień Ziemi - konkurs ekologiczny dla klas VII

kwiecień 2024r .

Aneta Kozakiewicz - Zapora

Szkolny konkurs wiedzy o zdrowiu

kwiecień 2024 r.

Renata Adaszek

Konkurs na prezentację multimedialną – „Zasady zdrowego odżywiania”                        dla klas 8

maj 2024 r.

Aneta Kozakiewicz - Zapora

Co w trawie piszczy ?
– konkurs plastyczny

maj 2024 r.

Anna Kusiak

Egzamin teoretyczny i praktyczny na kartę rowerową „Moje pierwsze prawo jazdy”

czerwiec 2024 r.

Jacek Kusz

Jacek Odrzywolski

Leszek  Mroczek

 

 

Konkursy zewnętrzne organizowane w klasach IV-VIII

 

Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny

„Z poprawną polszczyzną na co dzień”  Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny

„Z ortografią na co dzień”

październik 2023r.

Małgorzata Droździel

Beata Maciocha

Konkurs plastyczny „Odpoczywaj na wsi”

październik 2023 r.

Agnieszka Knapik

Memory Master

październik 2023 r.

Nauczyciele języka angielskiego

 

Konkurs Wiedzy o Biblii i Kościele

listopad 2023 r.

Małgorzata Malec

s. Taida Pęczak

Ogólnopolski Pijarski Konkurs Gramatyczny im. o. O. Kopczyńskiego

listopad 2023 r.

Małgorzata Droździel

Beata Maciocha

Stypendiada Polonistyczna „Orzeł”

Konkurs czytelniczy „Kreator”

13 grudnia 2023 r.

Beata Maciocha

Małgorzata Droździel

Stypendiada Polonistyczna „Orzeł”

Konkurs ortograficzny „Ortograf”

14 grudnia 2023 r.

Beata Maciocha

Małgorzata Droździel

Stypendiada Polonistyczna „Orzeł”

Konkurs literacki „Polonus”

15 grudnia 2023 r.

Beata Maciocha

Małgorzata Droździel

Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa z geografii „Olimpus”

styczeń 2024 r.

Urszula Senczyna

Konkurs Wiedzy o Powstaniu Styczniowym na Ziemi Biłgorajskiej

marzec 2024 r.

Ewa Rojek

Piotr Szymanik

Anna Kusiak

Kangur Matematyczny

marzec 2024 r.

Nauczyciele matematyki

Stypendiada „Orzeł” konkurs czytelniczy i ortograficzny.

marzec 2024 r.

Beata Maciocha

Małgorzata Droździel

Konkurs Ekologiczny

kwiecień 2024 r.

Urszula Senczyna

Konkurs wiedzy o AK i BCh

czerwiec 2024 r.

Piotr Szymanik

 

 

Kalendarz roku szkolnego 2023/2024

Zimowa przerwa świąteczna

23 grudnia 2023r. -1stycznia 2024 r.

Dyrekcja szkoły

Ferie zimowe

29 stycznia -11 lutego 2024 r.

Dyrekcja szkoły

Wiosenna przerwa świąteczna

28 marca - 2 kwietnia 2024 r.

Dyrekcja szkoły

 

Dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych

02.11.2023 r.

03.11.2023 r.

02.05.2024 r.

14.05.2024 r.

15.05.2024 r.

16.05.2024 r.

17.05.2024 r.

31.05.2024 r.

Zakończenie roku szkolnego 2023/2024

21 czerwca 2024 r.

 

 

Pliki do pobrania