Godło Polski
Godło Szkoły Podstawowej nr 3 w Biłgoraju

Kalendarz wydarzeń w roku szkolnym 2021/2022

Kalendarz wydarzeń w roku szkolnym 2022/2023

 

 

Rozpoczęcie roku szkolnego

1 września 2022r.

Dyrekcja szkoły

Ślubowanie uczniów klas pierwszych

1 września 2022r.

Urszula Chyl

Małgorzata Wujec

Małgorzata Grabowska

Zlot Chorągwi Lubelskiej ZHP

wrzesień 2022r.

13. DSH „Pochodni”
hm. Dorota Woźniak HR

Dzień Chłopaka

wrzesień 2022 r.

Wychowawcy kl. 0-III

Wybory Samorządu Uczniowskiego

wrzesień 2022r.

Agata Tutka

Wychowawcy klas

Dzień Chłopaka

ZET kl. VI

wrzesień 2022r.

Magdalena Garbacka

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

wrzesień 2022r.

Ewa Kubik

Anna Wujec

Anna Banach

„Poczuj chemię do fizyki”

6 października 2022r.

Aneta Kozakiewicz- Zapora

Dzień Edukacji Narodowej

październik 2022r.

Zespół matematyczno-informatyczny

Anna Kusiak

Spotkanie z podróżnikiem

październik 2022r.

Renata Adaszek

Urszula Senczyna

XXII Dzień Papieski

październik 2022r.

s. Maura Leszek

s. Małgorzata Sykuła

Małgorzata Malec

Rajd – Roztocze Środkowe

październik 2022r.

Urszula Senczyna

Aldona Dołomisiewicz

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

październik 2022r.

Ewa Kubik

Ewa Rojek

Agnieszka Falandysz–Ćwikła

Akcja ,,Starsi czytają młodszym’’

październik – listopad 2022r.

luty maj 2023r.

Ewa Kubik

Agnieszka Falandysz–Ćwikła

Ewa Rojek

Rocznica Odzyskania Niepodległości

listopad 2022 r.

Anna Tarnowska

Anna Banach

Anna Kusiak

Wybory do Młodzieżowej
Rady Miasta Biłgoraj

listopad 2022r.

Agata Tutka

Ogień Niepodległości

listopad 2022r.

13. DSH „Pochodni”

hm. Dorota Woźniak HR

Patriotyczny Rajd Nocny
 „Mamy Niepodległą”

listopad 2022r.

13. DSH „Pochodni”

hm. Dorota Woźniak HR

Andrzejki

listopad 2022r.

Wychowawcy kl. 0-III

Wychowawcy ZET

Akcja charytatywna

dla Hospicjum Santa Gala

według harmonogramu hospicjum

A.Tutka - Samorząd Uczniowski

Międzynarodowy Dzień Osób

z Niepełnosprawnościami

grudzień 2022r.

Monika Żbikowska

Zespół pedagogów specjalnych

Mikołajki

grudzień 2022 r.

Wychowawcy kl. I-III, wychowawcy ZET

Pieczenie pierniczków z rodzicami
ZET kl. VI

grudzień 2022r.

Magdalena Garbacka

Finał Szlachetnej Paczki
- akcja charytatywna

grudzień 2022 r.

13. DSH „Pochodni”
hm. Dorota Woźniak HR

Betlejemskie Światło Pokoju

grudzień 2022 r.

13. DSH „Pochodni”
hm. Dorota Woźniak HR

Spotkania opłatkowe

grudzień 2022 r.

Wychowawcy klas

Jasełka Bożonarodzeniowe

grudzień 2022r.

s. Małgorzata Sykuła

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
 - akcja charytatywna

styczeń 2023 r.

13. DSH „Pochodni”
hm. Dorota Woźniak HR

Dzień Integracji

styczeń 2023 r.

Teresa Kuna

zespół pedagogów specjalnych,

zespołu humanistycznego

Bezpieczne ferie zimowe

styczeń 2023 r.

Nauczyciele kl. O- III

Wychowawcy i nauczyciele ZET

Zimowisko

styczeń 2023 r.

Dyrekcja szkoły

Pasowanie na czytelnika uczniów

klas pierwszych

luty 2023 r.

Ewa Kubik

Ewa Rojek

A. Falandysz – Ćwikła

Walentynki

luty 2023 r.

Wychowawcy kl. 0-III

Wychowawcy i nauczyciele ZET

Dzień Myśli Braterskiej

luty 2023r.

13. DSH „Pochodni”
hm. Dorota Woźniak HR

Dzień Kobiet ZET

marzec 2023 r.

Marek Zuszman

Pierwszy Dzień Wiosny

marzec 2023 r.

Wychowawcy kl. 0-III

Wychowawcy i nauczyciele ZET

Dzień Zespołu Downa

marzec 2023r.

Monika Żbikowska

Anna Banach

Ewa Paluch

Agnieszka Knapik

Katarzyna Szczerbińska

Dzień Autyzmu

kwiecień 2023r.

Monika Żbikowska

Anna Banach

Ewa Paluch

Agnieszka Knapik

Katarzyna Szczerbińska

Międzynarodowy Dzień Książki
 dla Dzieci

2 kwietnia 2023 r.

Ewa Kubik

Ewa Rojek

Agnieszka Falandysz – Ćwikła

Akcja charytatywna „Pola nadziei”

Zbiórka dla Hospicjum Santa Galla

kwiecień, maj 2023r.

Agata Tutka

13. DSH „Pochodni”
hm. Dorota Woźniak HR

Akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

maj 2023 r.

Ewa Rojek

Agnieszka Falandysz – Ćwikła

Ewa Kubik

Zbieramy zużyte baterie

maj 2023r.

Agata Tutka

„Majówka z Trójką”

maj/czerwiec 2023 r.

Teresa Kuna/ zespół pedagogów specjalnych

Dzień Matki i Ojca

maj/czerwiec 2023r.

Nauczyciele kl. 0-III

Wychowawcy ZET

Dzień Dziecka

czerwiec 2023 r.

Wychowawcy kl. 0-III

Wychowawcy i nauczyciele ZET

Spartakiada Sportowo – Rekreacyjna

ZET

czerwiec 2023 r.

Marek Zuszman ,
Jarosław Dołomisiewicz,
Tomasz Tyburski,
 Krzysztof Kupczak

Imprezy i uroczystości miejskie

81. rocznica wybuchu II wojny światowej

1 września 2022 r.

Poczet sztandarowy

13. DSH „Pochodni”

Rocznica Zagłady Biłgorajskich Żydów

2 listopada 2022 r.

13. DSH „Pochodni”

Narodowe Święto Niepodległości

11 listopada 2022 r.

Poczet sztandarowy

13. DSH „Pochodni”

Rocznica powstania AK

14 lutego 2023 r.

Poczet sztandarowy

13. DSH „Pochodni”

Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

1 marca 2023 r.

Poczet sztandarowy

13. DSH „Pochodni”

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

13 kwietnia 2023 r.

Poczet sztandarowy

13. DSH „Pochodni”

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

2 maja 2023 r.

13. DSH „Pochodni”

Narodowe Święto Trzeciego Maja

3 maja 2023 r.

Poczet sztandarowy

13. DSH „Pochodni”

Narodowy Dzień Zwycięstwa

8 maja 2023 r.

Poczet sztandarowy

13. DSH Pochodni

Sejmik SU Powiatu Biłgorajskiego

maj, czerwiec 2023 r.

Agata Tutka

Samorząd uczniowski

Rocznica bitwy pod Osuchami

27 czerwca 2023 r.

13. DSH „Pochodni”

Rocznica mordu w lesie Rapy

4 lipca 2023 r.

13. DSH „Pochodni”

Powstanie Warszawskie

1 sierpnia 2023 r.

13. DSH „Pochodni”

Rocznica bitwy warszawskiej

Święto Wojska Polskiego

15 sierpnia 2023 r.

13. DSH „Pochodni”

 

 

Konkursy organizowane dla uczniów z ZET

 

Światowy Dzień Pluszowego Misia – konkurs plastyczny

listopad 2022r.

Ewa Kubik

Zima wokół nas - konkurs plastyczny

styczeń 2023r.

Anna Markiewicz

„Cuda Pana Jezusa” –konkurs plastyczny

marzec 2023r.

Małgorzata Malec

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

kwiecień 2023r.

Ewa Kubik

Konkurs plastyczny z baśni Andersena

kwiecień 2023r.

Ewa Kubik

 

                                                                                     

Konkursy organizowane przez szkołę w klasach I – III szkoły podstawowej

 

Konkurs plastyczny „Jesień”

październik 2022 r.

Bożena Smyl

Anna Małysa

Anna Wołoszyn

Konkurs plastyczny ,,Barwy jesieni”

październik/listopad 2022 r.

Wychowawcy świetlicy

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Święty Mikołaj biskup o miłosiernym sercu”

listopad 2022r.

Katarzyna Szczerbińska

Anna Banach

Ewa Paluch

Sylwia Hankus

zespół pedagogów specjalnych

Konkurs plastyczny z okazji Światowego Dnia Zwierząt

listopad 2022r.

Katarzyna Szczerbińska,

Ewa Paluch

Sylwia Hankus

Agnieszka Knapik

Konkurs plastyczny z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia

listopad 2022r.

Ewa Kubik

Konkurs plastyczny

„Ozdoby świąteczne”

grudzień 2022 r.

Wychowawcy świetlicy

Konkurs plastyczny „Zima”

styczeń 2023r.

Marzena Hysa

Ewa Paluch

Anna Kusz

Konkurs plastyczny „Pejzaż zimowy”

styczeń/luty 2023 r.

Wychowawcy świetlicy

Konkurs  „Najładniejszy zeszyt”

luty 2023r.

Urszula Chyl

Marzena Hysa

Picture dictionary kl. III

luty/marzec 2023r.

Nauczyciele j. angielskiego

uczący w kl. III

Konkurs plastyczny
 „Ozdoby wielkanocne”

marzec/kwiecień 2023 r.

Wychowawcy świetlicy

Konkurs plastyczny „Wiosna”

kwiecień 2023r.

Małgorzata Grabowska

Urszula Chyl

Małgorzata Wujec

Festiwal Pięknego Czytania

- konkurs

kwiecień 2023r.

Ewa Kubik

Ewa Rojek

A. Falandysz–Ćwikła

Konkurs Wiedzy o H. Ch. Andersenie

i jego baśniach

kwiecień 2023r.

Ewa Kubik

 Ewa Rojek

A. Falandysz–Ćwikła

Konkurs plastyczny „Witamy Cię Wiosno kolorami tęczy”

maj 2023 r.

Wychowawcy świetlicy

Konkurs ortograficzny

dla klas II i III

maj 2023 r.

Małgorzata Grabowska

Urszula Chyl

 Małgorzata Wujec

 

Konkursy zewnętrzne organizowane w klasach I-III

 

Ogólnopolski Konkurs przedmiotowy „Leon”

październik 2022 r.

-sesja jesienna -

marzec 2023 r.

-sesja wiosenna

Marzena Hysa, Urszula Chyl

Ogólnopolski Konkurs przedmiotowy „Leon”

październik 2022r. -sesja jesienna -

marzec 2023 r. -sesja wiosenna

Bożena Smyl-koordynator

Diana Smyl

wychowawcy klas

Ogólnopolski Konkurs plastyczny

z okazji Światowego Dnia Zwierząt

październik –listopad 2022 r.

Ewa Paluch – koordynator

Wychowawcy klas

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Święty Mikołaj biskup

o miłosiernym sercu”

listopad – grudzień 2022 r.

Ewa Paluch – koordynator

Wychowawcy klas

Stypendiada wczesnoszkolna

listopad-grudzień 2022 r.

Anna Wołoszyn- koordynator

wychowawcy

 

 

Konkursy organizowane przez szkołę w klasach IV-VIII

 

Konkurs fotograficzny
„Jesień oczami ucznia”

wrzesień/październik  2022r.

Aldona Dołomisiewicz

Urszula Senczyna,

Renata Adaszek

Maraton Matematyczny

październik -maj 2022/2023r.

Nauczyciele matematyki

Wewnątrzszkolny Konkurs Wiedzy

o Ojcu Świętym Janie Pawle II

październik 2022 r.

Małgorzata Malec

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Święty Mikołaj biskup o miłosiernym sercu”

październik 2022r.

Katarzyna Szczerbińska

Anna Banach

Ewa Paluch

Agnieszka Knapik

Barwy jesieni - szkolny konkurs plastyczny

październik 2022 r.

Anna Kusiak

Szkolny Festiwal Pięknego Czytania

listopad -grudzień 2022r.

Ewa Kubik,

Ewa Rojek,

A. Falandysz – Ćwikła

Konkurs na najpiękniejszą grafikę świąteczną

listopad/grudzień 2022r.

Jacek Odrzywolski

Leszek Mroczek

Witaj gwiazdko złota – szkolny konkurs plastyczny

grudzień 2022 r.

Anna Kusiak

XV Powiatowy Konkurs Wiedzy Liturgicznej

luty 2023 r.

Małgorzata Malec

s. Małgorzata Sykuła

„Idiom Ink” kl. VII-VIII

konkurs plastyczny

luty 2023r.

Nauczyciele języka angielskiego

Szkolny Konkurs Fizyczny - Tygrys

luty 2023r.

Jacek Kusz

Szkolny Konkurs Mitologiczny

luty-marzec 2023r.

Ewa Kubik, Ewa Rojek
A. Falandysz – Ćwikła

„Wiosna wokół nas”

konkurs plastyczny

marzec 2023r.

Anna Kusiak

Picture dictionary kl. IV-VI

marzec 2023r.

Nauczyciele języka angielskiego

Eliminacje szkolne Ogólnopolskiego Turnieju BRD

marzec/kwiecień 2023r.

Jacek Odrzywolski

Leszek Mroczek

Eliminacje szkolne Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej

marzec/kwiecień 2023r.

Leszek Mroczek

Jacek Odrzywolski

Szkolny konkurs wiedzy o zdrowiu

kwiecień 2023r.

Renata Adaszek

Konkurs na prezentację multimedialną – „Zasady zdrowego odżywiania”

maj 2023r.

Aneta Kozakiewicz - Zapora

Co w trawie piszczy ?
– konkurs plastyczny

maj 2023r.

Anna Kusiak

Egzamin teoretyczny i praktyczny na kartę rowerową „Moje pierwsze prawo jazdy”

czerwiec 2023r.

Jacek Kusz,

Jacek Odrzywolski

 

Konkursy zewnętrzne organizowane w klasach IV-VIII

 

Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny

„Z poprawną polszczyzną na co dzień”  Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny

„Z ortografią na co dzień”

październik 2022r.

Nauczyciele języka polskiego

Memory Master

listopad 2022r.

Nauczyciele języka angielskiego

Ogólnopolski Pijarski Konkurs Gramatyczny im. o. O. Kopczyńskiego

listopad 2022r.

Nauczyciela języka polskiego

Mikołajki sportowo-rekreacyjne

grudzień 2022 r.

Nauczyciele wychowania fizycznego

Olimpus - Ogólnopolska Olimpiada przedmiotowa z j. angielskiego

styczeń 2023r.

Nauczyciele języka angielskiego

Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa z geografii „Olimpus”

styczeń 2023r.

Urszula Senczyna

Konkurs Wiedzy o Powstaniu Styczniowym

luty-marzec 2023 r.

Ewa Rojek

Piotr Szymanik

Anna Kusiak

Kangur matematyczny

marzec 2023 r.

Nauczyciele matematyki

Olimpus

marzec 2023r.

Nauczyciele matematyki

Stypendiada „Orzeł” konkurs czytelniczy i ortograficzny.

marzec 2023r.

Nauczyciela języka polskiego

Ogólnopolski Turniej Turystyczno-Krajoznawczy

kwiecień 2023r.

Urszula Senczyna

Aldona Dołomisiewicz

Konkurs Ekologiczny

kwiecień 2023r.

Urszula Senczyna

Konkurs wiedzy o AK i BCh

czerwiec 2023 r.

Piotr Szymanik

Szkolne Igrzyska Olimpijskie

czerwiec 2023 r.

Nauczyciele

wychowania fizycznego

Zawody sportowe SZS

rok szkolny 2022/23

Nauczyciele

wychowania fizycznego


 

Kalendarz roku szkolnego 2022/2023

Zimowa przerwa świąteczna

23-31 grudnia 2022r.

Dyrekcja szkoły

Ferie zimowe

16-29 stycznia 2023r.

Dyrekcja szkoły

Wiosenna przerwa świąteczna

6-11 kwietnia 2023r.

Dyrekcja szkoły

Dyskoteki szkolne

Andrzejki

listopad 2022r.

Agata Tutka

Choinka szkolna

styczeń, luty 2023r.

Agata Tutka

Dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych

31.10.2022r.

02.05.2023r.

23.05.2023r.

24.05.2023r.

25.05.2023r.

26.05.2023r.

09.06.2023r.

Zakończenie roku szkolnego 2022/2023

23 czerwca 2023r.

 

 

Pliki do pobrania