2024-04-21

18 kwietnia w ramach obchodów Dnia Ziemi odbyły się warsztaty ekologiczne pod hasłem „Ratujmy naszą planetę” dla klas IV i V. Pani Magda – pracownik edukacyjny Nadleśnictwa Biłgoraj przybliżyła uczniom tematykę związaną z ochroną środowiska przyrodniczego, ochroną drzew i ich świętem, z zagrożeniami dla pszczół wynikającymi z zanieczyszczonego powietrza, a także o wynalazkach związanych z recyklingiem. Uczniowie przedstawili też działania proekologiczne, jakie podejmują na co dzień, np. segregowanie śmieci, oszczędzanie energii elektrycznej i wody, sadzenie roślin, ograniczanie zakupów „plastikowych” i zbędnych produktów, częstsze korzystanie z rowerów lub hulajnóg.

Uczniowie wzięli też udział w konkursie przyrodniczym i wykonali kartki – laurki dla naszej planety, które można zobaczyć na korytarzu II piętra.

Bądźmy EKO każdego dnia!!!

• Ratujmy naszą planetę!