2022-06-07

W dniu 7 czerwca 2022 roku odbyła się Spartakiada Sportowo - Rekreacyjna  dla uczniów niepełnosprawnych z zespołów edukacyjno - terapeutycznych naszej szkoły. Impreza odbyła się już po raz szósty w ciągu siedmiu lat (w 2020 roku nie odbyła się ze względu na pandemię). Dzięki uprzejmości kierownictwa OSiR w Biłgoraju, Spartakiada była przeprowadzona na stadionie miejskim. W bieżącym roku na coroczną imprezę zostali również zaproszeni rodzice uczniów. Nauczyciele w-f z naszej szkoły: Krzysztof Kupczak, Mateusz Trześniowski, Jarosław Dołomisiewicz zadbali o sportowy aspekt Spartakiady. Przygotowali konkurencje sportowe zarówno dla samych uczniów jak i ich rodziców. Wszyscy musieli się wykazać sprytem, wytrzymałością, szybkością czy siłą. Najważniejszym jednak celem była dobra zabawa na świeżym powietrzu i integracja. Rywalizacja zeszła na dalszy plan. Mimo to na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali medale, pamiątkowe dyplomy oraz różne gadżety, a także różne słodkości.

Organizacja Spartakiady w takiej formie i z takimi nagrodami była możliwa dzięki sponsorom:

1. Urząd Miasta Biłgoraj,

2. Rada Rodziców w Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi,

3. Model Opakowania.

Ponadto sprawne przeprowadzenie Spartakiady zawdzięczamy organizatorom imprezy, którymi byli nauczyciele SP 3: Marek Zuszman, Krzysztof Kupczak, Jarosław Dołomisiewicz, Mateusz Trześniowski.

• Spartakiada Sportowo - Rekreacyjna  dla uczniów niepełnosprawnych