Godło Polski
Godło Szkoły Podstawowej nr 3 w Biłgoraju

2023-09-16

   O tym jak ważne jest bezpieczeństwo, wie każdy dorosły, jednak niestety nie zdają sobie z tego sprawy najmłodsi. Aby każde dziecko miało świadomość, że jego bezpieczeństwo jest rzeczą bardzo istotną, funkcjonariusze biłgorajskiej policji spotkali się 13 września 2023 roku z uczniami klas I-III, aby przypomnieć i omówić zasady bezpieczeństwa w szkole i poza nią.

   Najmłodsi mieli okazję porozmawiać z policjantami o zachowaniu bezpieczeństwa podczas poruszania się po ulicy, chodniku i jazdy rowerem. Ponadto podkreślili, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać. Małym słuchaczom przypomniane były numery alarmowe i sposoby wzywania pomocy. Funkcjonariusze poruszyli również tematykę właściwego zachowania się w domu oraz zagrożeń wynikających z kontaktów z nieznajomymi. Dzieci czynnie i z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań.

   Na zakończenie wyjątkowej lekcji edukacyjnej, każdy uczeń otrzymał odblask, który będzie zapewniał bezpieczeństwo w drodze do szkoły i ze szkoły. Mamy nadzieję, że dzięki takim spotkaniom edukacyjnym, policjant będzie kojarzył się dzieciom jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze można zwrócić się o pomoc.


Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabraniamy kopiowania i powielania treści bez zgody administratora strony. 

 • Spotkanie z policjantami
 • Spotkanie z policjantami
 • Spotkanie z policjantami
 • Spotkanie z policjantami
 • Spotkanie z policjantami
 • Spotkanie z policjantami
 • Spotkanie z policjantami
 • Spotkanie z policjantami
 • Spotkanie z policjantami
 • Spotkanie z policjantami
 • Spotkanie z policjantami
 • Spotkanie z policjantami
 • Spotkanie z policjantami
 • Spotkanie z policjantami
 • Spotkanie z policjantami
 • Spotkanie z policjantami
 • Spotkanie z policjantami
 • Spotkanie z policjantami
 • Spotkanie z policjantami

» powrót