Godło Polski
Godło Szkoły Podstawowej nr 3 w Biłgoraju

2023-03-12

  Możliwość zobaczenia jak bije serce, poznać układ słoneczny od wewnątrz, pływać w ogromnym ocenie z niebezpiecznymi rekinami, czy widok z najwyższego budynku w Dubaju to marzenia, które mogą się chociaż trochę spełnić dzięki nowoczesnym urządzeniom w naszej szkole. Jesteśmy placówką, która została zaopatrzona w nowoczesne urządzenie dydaktyczne, aby jeszcze lepiej wyjść naprzeciw uczniom i ułatwić im rozwój. Zakup gogli VR był możliwy dzięki pozyskanym środkom finansowym z programu MEiN „Laboratoria Przyszłości” w kwocie 158035, 68 zł. 

  Wirtualna rzeczywistość (VR) daje niesamowitą możliwość doświadczania złożoności świata. W wielu dziedzinach nauki dzięki VR możliwe jest bezpieczne przeprowadzanie skomplikowanych doświadczeń, zabiegów, symulacji. Nowoczesne technologie pozwalają coraz lepiej kształcić specjalistów. Panel użytkownika pozwala na korzystanie z ponad 1000 gotowych scenariuszy lekcji z przedmiotów tj.: biologia, chemia, fizyka, geografia, historia, matematyka, nauki czytania i pisania. Podczas zajęć uczniowie zapoznali się z obsługą i zasadami bezpiecznej pracy.

   Dzięki goglom VR zakupionym w ramach projektu „Laboratoria Przyszłości” uczniowie przenieśli się do wirtualnej rzeczywistości. Symulatory lotów pomagają pilotom, lekarze mogą uczyć się anatomii na wirtualnym „żywym” organizmie oraz z wielu innych dziedzinach nauki i kultury.

 


Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabraniamy kopiownia i powielania treści bez zgody administratora szkoły. 

  • Innowacyjne lekcje z wykorzystaniem gogli VR
  • Innowacyjne lekcje z wykorzystaniem gogli VR
  • Innowacyjne lekcje z wykorzystaniem gogli VR

» powrót