2022-09-26

Z przyjemnością informujemy, że dzieci z oddziału przedszkolnego naszej Szkoły dołączyły do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Z kotem Amadeuszem przez świat wartości i emocji".

Postacią tytułową jest kot Amadeusz – główny bohater książki „O kotku Amadeuszu, czyli wiersze na małe i duże troski”. Przytacza on tematy znane wszystkim dzieciom: jak radzić sobie ze smutkiem, strachem, porażką, jak znaleźć przyjaciela, czy warto być dorosłym?

Inicjatywą projektu jest budowanie umiejętności rozpoznawania, nazywania i wyrażania emocji, rozwiązywania problemów, kształtowanie postaw prospołecznych, pobudzanie poczucia własnej wartości, rozwijanie postaw ukierunkowanych na prawdę, dobro i piękno, uzdalniających do odpowiedzialnych decyzji.

Koordynatorem projektu jest pedagog specjalny, Agnieszka Knapik

• Projekt Edukacyjny "Z kotem Amadeuszem"