2022-06-07

Skąd się biorą produkty ekologiczne?

Dzieci z oddziału przedszkolnego naszej szkoły wzięły udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym pt: „Skąd się biorą produkty ekologiczne”.

Celem programu było zwiększanie świadomości i wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego oraz budowanie właściwych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat. Głównym założeniem projektu było kształtowanie umiejętności wyboru produktów ekologicznych, propagowanie zdrowego stylu życia, a także zwiększenie wiedzy i świadomości przedszkolaków o nawykach higieniczno-zdrowotnych.

Zajęcia edukacyjne zaplanowane były w taki sposób, aby dzieci mogły jak najpełniej skorzystać ze zdobytej wiedzy. W czasie zajęć prezentowano domową produkcję przetworów, pokazano technikę robienia przetworów, oglądaliśmy pracę młyna i piekarni, propagowano zdrowy styl życia przez zabawy ruchowo - muzyczne, zorganizowano projekcje filmów związanych z tematyką żywności ekologicznej. Dzieci podczas zajęć rozpoznawały nieprzetworzone produkty ekologiczne oraz rozróżniały żywość opatrzoną znakami jakości eko, bio, poznały piramidę i talerz żywienia.

Podsumowując program edukacyjny pt.: „Skąd się biorą produkty ekologiczne?” uważamy, że wzbudził wielkie zainteresowanie i ciekawość. Program ten dał dzieciom na ich poziomie i w ramach ich możliwości, bycia świadomym konsumentem. Ponadto poszerza i wzbogaca ich wiedzę na temat produktów ekologicznych oraz rolnictwa ekologicznego, uczy umiejętności wyboru zdrowych, wartościowych produktów ekologicznych, propaguje zdrowy styl życia.

• Produkty ekologiczne w oddziale przedszkolnym