2022-05-08

W Szkole Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Biłgoraju w roku szkolnym 2022/2023 zostanie utworzona klasa VI sportowa o profilu piłki ręcznej ( dziewczynki i chłopcy). Klasa sportowa tworzona jest pod patronatem MKS BIŁGORAJ i biorą udział w rozgrywkach ligowych organizowanych przez Lubelski Związek Piłki Ręcznej. Uczestniczą oni w turniejach ogólnopolskich i międzynarodowych. Dla uczniów organizowane są obozy sportowe. W klasie sportowej uczniowie realizują zajęcia z wychowania fizycznego w wymiarze 10 godzin tygodniowo. W czasie zajęć pracujemy nad poprawą sprawności fizycznej oraz nad rozwojem psychicznym i emocjonalnym. Obok zagadnień z zakresu techniki i taktyki piłki ręcznej realizujemy wiele dyscyplin sportowych takich jak lekkoatletyka, gimnastyka, piłka nożna, koszykówka, siatkówka. Doskonalimy i uczymy dzieci nowych umiejętności poprzez gry i zabawy ruchowe. Lekcje wychowania fizycznego prowadzą wykwalifikowani trenerzy, a wysiłek fizyczny dostosowujemy do wieku i możliwości ucznia. Dlaczego piłka ręczna? Piłka ręczna to dynamiczna, najbardziej wszechstronna gra zespołowa. Angażuje wszystkie grupy mięśniowe, a jej uprawianie prowadzi do ukształtowania harmonijnie rozwiniętej sylwetki. W piłce ręcznej rozwijamy nasze naturalne umiejętności jak bieg, rzut, skok. Piłkarzem ręcznym może być każdy niezależnie od wzrostu i siły, i ten mały, ale szybki i sprytny, i ten duży, który nie pozwoli się przepchnąć, wykorzysta swoją siłę, każdy walor jest doceniany. Piłka ręczna to gra, w której rozwijamy i doskonalimy pamięć, uczymy się szybkiego podejmowania decyzji. Gra ta kształtuje nasz charakter-uczy systematyczności i odpowiedzialności, daje możliwość wyładowywania negatywnych emocji i może być również źródłem ogromnej radości i satysfakcji. Uczniowie klasy sportowej objęci są dodatkowym ubezpieczeniem, regularnie przechodzą badania lekarskie. Zebranie informacyjne dla chętnych odbędzie się 17 maja 2022 roku (wtorek) w Szkole Podstawowej nr 3 w Biłgoraju o godzinie 19:00.

Więcej informacji w sekretariacie szkoły oraz pod numerami telefonu:

Janusz Ćwikła - 606447952

Mateusz Trześniowski - 791186146

Joanna Rubin - 608088326

Zapraszamy wszystkie chętne dzieci z Biłgoraja i okolic na ciekawą przygodę ze sportem!

• Klasa sportowa