Godło Polski
Godło Szkoły Podstawowej nr 3 w Biłgoraju

2023-03-20

    Dziecięcy uśmiech to jedno z najpiękniejszych zjawisk na świecie. Jest synonimem radości, szczęścia. Aby był także symbolem zdrowia należy od najmłodszych lat dbać o budowanie odpowiednich nawyków. Polski Czerwony Krzyż i MARS Polska od 2013 roku prowadzi program edukacyjny "Dziel się uśmiechem". Uczniowie klasy Ic, IIc i VI zespołu edukacyjnego wzięli udział w ww. warsztatach z profilaktyki i higieny jamy ustnej. Zajęcia zostały przeprowadzone, aby ukazać potrzebę dbania o higienę jamy ustnej oraz zachęcić do odwiedzenia gabinetów dentystycznych, aby sprawdzać stan uzębienia od najmłodszych lat.

    Warsztaty dotyczące profilaktyki i higieny jamy ustnej zostały przeprowadzone przez panią stomatolog i asystentki stomatologiczne z Medycznego Studium Zawodowego w Biłgoraju. Panie przeprowadziły wykład, podczas którego przedstawiły w jaki sposób należy dbać o zęby. Uczniowie dowiedzieli się jak zapobiegać próchnicy zębów w 4 prostych krokach. Poruszyły również temat związany z prawidłowym odżywianiem i jego wpływem na stan uzębienia.

    Zajęcia związane z profilaktyką i higieną jamy ustnej miały na celu przedstawienie uczniom konsekwencji wynikających z zaniedbań spowodowanych brakiem, czy niedokładną higieną zębów. Działania edukacyjne podejmowane w ramach akcji mają utrwalać u dzieci właściwe nawyki oraz zmniejszać skalę problemu próchnicy w Polsce. Nasza szkoła wychodzi z założenia, że warto już w tak młodym wieku „zaszczepiać” zdrowe przywyczajenia.

 


Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabraniamy kopiownia i powielania treści bez zgody administratora szkoły. 

 • "Dziel się uśmiechem"
 • "Dziel się uśmiechem"
 • "Dziel się uśmiechem"
 • "Dziel się uśmiechem"
 • "Dziel się uśmiechem"
 • "Dziel się uśmiechem"
 • "Dziel się uśmiechem"
 • "Dziel się uśmiechem"
 • "Dziel się uśmiechem"
 • "Dziel się uśmiechem"
 • "Dziel się uśmiechem"
 • "Dziel się uśmiechem"
 • "Dziel się uśmiechem"

» powrót