2021-06-18

18 czerwca br. w Szkole Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi odbyło się spotkanie uczniów klas trzecich z Prezesem Biłgorajskiego Towarzystwa Regionalnego panem Piotrem Florem w ramach akcji „ Interesuję się historią”.

Celem, której było rozbudzanie ciekawości historycznej wśród uczniów rozpoczynających we wrześniu kolejny etap nauki, gdzie jednym z przedmiotów będzie historia. To dobra okazja , aby wzbudzić w dzieciach zainteresowanie, chęć poszukiwania, ale też i pogłębiania zdobytej już wiedzy. Jednym z działań w ramach tej akcji było zaproszenie uczniów do zadania pod nazwą „O co chcielibyście zapytać osobę, która ma ogromną wiedzę na temat II wojny światowej na Ziemi Biłgorajskiej?”. Trzecioklasiści wykazali się niezwykłą aktywnością, ich pytania trafiły do pana Piotra. Dotyczyły one przede wszystkim życia powszedniego mieszkańców Biłgoraja w czasie II wojny światowej i tego jak wyglądało nasze miasto oraz okoliczne miejscowości w tamtym czasie. Pan Flor poświęcił sporo czasu na udzielenie odpowiedzi na wszystkie zadane pytania. Powstał niezwykle interesujący dla młodego czytelnika wywiad, pokazujący obraz życia biłgorajan w czasie wojny. Piątkowa prelekcja pana Piotra dla trzecioklasistów wzbogacona w wiele ważnych i ciekawych faktów oraz wyświetlane fotografie zakończyła akcję „Interesuję się historią”. Mamy nadzieję, że zainspiruje naszych uczniów do zadawania pytań o tematyce historycznej swoim dziadkom i pradziadkom, i rozwinie zainteresowania historią.

• "INTERESUJĘ SIĘ HISTORIĄ"